Co jsou sendvičové izolační PUR panely?

Sendvičové izolační PUR panely jsou čím dál více oblíbené jak pro stavby průmyslových hal, chladírenských budov, chladírenské a pro mrazírenské boxy, zemědělské budovy, garážové vrata, tak jsou využívány i pro obydlí zvířat, garáže, zastřešení budov, bazénů apod.

Co jsou to vlastně sendvičové izolační PUR panely?

Jedná se o tepelně izolované konstrukční prvky pro pokrytí střech a opláštění stěn budov. Skládají se z vnější a vnitřní strany plechu s lakovanou úpravou v barevných odstínech RAL, takže nepotřebuje již žádnou další úpravu a je bezúdržbová.  Mezi plechy je jádro z tuhé pěny. Dle tloušťky pěny má panel izolační vlastnosti (U). Tloušťka izolačního polyuretanového jádra má také vliv na nosnost prvků s ohledem na zatížení fasád tlakem větru a sněhu.
Pokud si nevíte rady, jakou tloušťku panelu použít na stavbu dle jejího využití, obraťte se na dodavatele nebo výrobce panelů.

Sendvičové izolační panely na stěny se vyrábějí v různých profilacích nebo zcela hladké. Stěnové jakož i fasádní panely lze instalovat vertikálně i horizontálně a v obou případech je nutno dodržet podpěrné vzdálenosti. Tyto panely se používají jako podhledy či opláštění místností v interiéru.

Střešní panel se vyrábí s nosníky nebo-li vlnami. Sendviče jsou buď 3-vlné, 4-vlné nebo 5-vlné. Samozřejmě panel s méně nosníky je staticky méně únosný než pane s více nosníky.

Obrázky

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace