Rodinné domy z PUR / PIR panelů? Proč ne!!!

Narazila jsem na internetu na článek, jak rychle a levně postavit rodinný dům. Jednalo se o dům kontejnerového typu. Tohle téma je nám blízké, neboť při výrobě kontejnerů se používají materiály, jako PUR a PIR panely, ocelová konstrukce, spojovací materiál i klempířské prvky, které výrobcům dodáváme.

Na těchto domech zpravidla ani nejde poznat, že se jedná o domy kontejnerového typu. Architektonické řešení je přizpůsobeno okolí, a tak přirozeně zapadnou. Domy mají velmi dobré tepelně izolační vlastnosti díky PUR nebo PIR izolaci a jsou velmi jednoduché na montáž.
Kostru tvoří ocelový skelet (ocelové nosníky), obvodové pláště jsou tvořeny z PUR panelů nebo PIR panelů. Vnitřní části domu jsou obloženy sádrokartonem.
Jedná se o montované domy, postavitelné na jakémkoliv pozemku s rovnou plochou a jejich montáž je časově nenáročná.
Co se týče ceny, ty se malinko liší, ale vezmeme-li v úvahu, že průměrně obytný kontejner o velikosti cca 6x3x3m, kde se nachází předsíň, obytná místnost s připraveným koutem pro kuchyň, wc, sprcha, umyvadlo a bojler se cenově pohybuje v průměru okolo 200–250 tisíci korun, i pořizovací cena bude nižší než u klasických zděných domů.


 

Obrázky použité k článku jsou staženi z internetu, neboť naše společnost domky nestaví.

Obrázky

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace